Równowaga pomiędzy funkcją i estetyką

projektowanie wnętrz warszawaProfesjonalne projektowanie wnętrz warszawa jest skomplikowaną usługą, w ramach której dąży się do stworzenia przestrzeni, która będzie realizowała swoją funkcję w sposób możliwie najlepszy. Projektowanie wnętrz może odnosić się bowiem do dwóch jej aspektów – estetyki oraz funkcjonalności – i obie te kwestie muszą współgrać, by w odpowiedni sposób umożliwić maksymalny sukces aranżowanej przestrzeni. Projektować można oczywiście wszystko, od obiektów użyteczności publicznej po zwykłe mieszkania, ale dobrze widać znaczenie odpowiednio profesjonalnego projektowania na przykładzie gastronomii. Przyjrzymy się restauracji.

Projektowanie przestrzeni w restauracji

Kiedy specjalista od projektowania wnętrz zabiera sięga restaurację, swoje wysiłki podzieli na przestrzeń dla gości i przestrzeń dla pracowników. Priorytety będą tu różne, ale główne zadania takie same. W obu obszarach 1050ti będzie dążyło do tego, by można było wygodnie działać i by przestrzeń była ładna. Wygodne działanie bynajmniej nie oznacza tylko tego, by można było łatwo się minąć i wygodnie spacerować. W praktyce dochodzą też takie kwestie, jak na przykład trwałość elementów oraz łatwość ich mycia. Dobrze zaprojektowana przestrzeń jest na to zawsze gotowa. Co więcej, wygoda musi być dla wszystkich, czyli dla pracowników i dla gości. Nie można z gościa zrobić świętej krowy, ponieważ łatwo wtedy uprzykrzyć pracę kelnerom. To wszystko jest naprawdę istotne.
Estetyka w restauracji jest ważna z oczywistych względów. Klient nie będzie zainteresowany regularnym odwiedzaniem miejsca brzydkiego, ponieważ nie jest ono dla niego atrakcyjne. Zadaniem osoby projektującej wnętrze jest stworzenie miejsca ładnego, które jednak nie będzie powodowało problemów z poruszaniem się, nie będzie zatłoczone, zapachy nie będą się przenosiły… Kwestii szczegółowych jest całą masa.

Dane firmy:

Projektowanie Wnętrz Krzysztof Ziółkowski
www.krzysztof-ziolkowski.pl
ul. Belgijska 12/18
02-511 Warszawa
tel. 668 383 379

Dodaj komentarz