Czas leczenia ortodontycznego

Jednym z pierwszych pytań padających w gabinecie ortodontycznym jest zawsze to, jak długo potrwa całe leczenie.

Wielkość wady

FabdentDla oszacowania czasu leczenia najważniejsze jest oczywiście to, jak poważna jest wada. Malutkie, ledwie widoczne wady na pewno uda się usunąć szybko, łatwo i przyjemnie, ale wady bardzo poważne będą wymagały zdecydowanie dłuższego okresu leczenia ortodontycznego. Co gorsze, najpoważniejsze wady i wady mocno utrwalone często nie dają się całkowicie usunąć nigdy, przez co na etapie leczenia, w którym poprawa jest już w zasadzie niewidoczna, przerywa się wysiłki i uznaje się leczenie za zakończone. Nie można na początku leczenia dokładnie oszacować, kiedy tak się stanie.
Ortodoncja u dzieci i dorosłych
Działania ortodontyczne są zdecydowanie łatwiejsze u dzieci. Ortodonta Warszawa powinien zacząć swoje wysiłki jak najprędzej, jeszcze w okresie wzrostu kości szczęki, by uzyskać najlepsze i najłatwiejsze efekty. Leczenie u dzieci w związku z tym zazwyczaj trwa zdecydowanie krócej niż leczenie u osób dorosłych.

Metody leczenia

Stosowane metody leczenia są w naturalny sposób związane z rodzajem i wielkością wady, przez co ta kwestia jest ściśle złączona ze sprawami omawianymi na początku. Należy się spodziewać, że aparat ruchomy będzie wykorzystywany dość krótko, a aparat stały pojawi się na zdecydowanie dłużej, chociaż nie jest to zawsze prawda.

Miesiące lub lata

Każde leczenie jest oczywiście inne, ale można się spodziewać, że leczenie aparatem ortodontycznym ruchomym lub leczenie aparatem stałym u dzieci zajmie od roku do kilkunastu miesięcy. U osób dorosłych oraz starszych nastolatków leczenie aparatem stałym zajmuje zazwyczaj od 2 do 3 lat, chociaż naturalnie są to bardzo przybliżone i mocno uśrednione liczby.

Dane firmy:
Fabdent S.C.
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 – 471 Warszawa – Bemowo
Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl

Dodaj komentarz